Programos tikslas – pagerinti ankstyvųjų storosios žarnos vėžio stadijų išaiškinamumą ir sumažinti mirtingumą dėl šios ligos. Šeimos gydytojui paskyrus 50-74 metų žmonėms gali būti atliekamas imunocheminis slapto kraujavimo išmatose testas (iFOBT). Esant teigiamam testui, pacientas siunčiamas atlikti kolonoskopiją. Kolonoskopijos metu nustačius storosios žarnos vėžį ar polipus galimas savalaikis gydymas užkertant kelią ligos progresavimui ir išplitimui. Pagal storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programą atliekama kolonoskopija apmokama ligonių kasų. Šiuo metu Medicinos Diagnostikos ir Gydymo centre kolonoskopija atliekama su bendrine nejautra, ir visos Lietuvos pacientams, turintiems šeimos gydytojo siuntimą, kuriame norodyta, kad slapto kraujo išmatose testas teigiamas, už ją papildomai primokėti nereikia.

Jei kolonoskopijos metu nustatomi storosios žarnos polipai, dažniausiai juos galima pašalinti nedarant atviros chirurginės operacijos: kolonoskopijos metu su elektrochirurginiu instrumentu – polipektomine kilpa – polipai nupjaunami ir pašalinami. Yra nustatyta, kad polipai, ypač adenomos, linkę supiktybėti, todėl savalaikis jų nustatymas ir pašalinimas užkerta kelią susirgti storosios žarnos vėžiu. Medicinos Diagnostikos ir Gydymo centre Valstybiniu socialiniu draudimu apdraustiems pacientams didžiąją dalį endoskopinės polipektomijos kainos apmoka ligonių kasos.
Taigi, jei Jums daugiau negu 50 metų, kreipkitės į savo šeimos gydytoją, kad Jums atliktų slapto kraujavimo išmatose testą, ir tai leis sumažinti tikimybę susirgti storosios žarnos vėžiu.